Srdce srdcí
 
Srdce srdcí


Srdce srdcí


Srdce srdcí je unikátní populárně vzdělávací projket, registrovaný jako pokus o český i světový rekord (Guinnes World records), Claim ID (236550).

Rozhodně však nejde o samoúčelnou honbu za rekordy a senzací!
Tento populárně naučný projekt v sobě naprosto originálně spojuje prvky vzdělávání, zábavy, týmové spolupráce a odpovědnosti.
V čem tkví podstata projektu?

V červnu 2009 se na Horním náměstí v Olomouci shromáždí stovky studentů ZŠ, SŠ a VŠ, aby vlastními těly vytvořili fungující model lidského srdce. Půjde o dynamický obrazec o velikosti cca 400-500m2. Kombinací důmyslné choreografie pohybu, barevných kostýmů a dalších pomůcek studenti vytvoří iluzi tepajícího lidského srdce, přičemž budou dodrženy základní anatomické a fyziologické aspekty srdeční činnosti. V době, kdy na kardiovaskulární onemocnění umírají tisíce lidí ročně, má popularizace této biologicko-lékařské problematiky důležitý osvětový a preventivní charakter.

Celá iniciativa má kromě vzdělání a zábavy ještě další důležitou rovinu: Prezentaci města Olomouce, UP a dalších olomouckých škol .... a nejen to! Vzhledem k registraci projektu u Londýnské Guinnes World Records půjde bezpochyby o prezentaci celé české republiky v mezinárodním měřítku.
Je přímo symbolické, že projekt Srdce srdcí se uskuteční v zemi, která sama leží v srdci Evropy a která v době realizace projektu bude předsedat EU. Pojďte se s námi bavit, vzdělávat a lámat rekordy... a ukázat světu, že jsme národ tvořivý, zvídavý a se smyslem pro humor.

Máte-li zájem o více informací popř.o aktivní spoluúčast na projektu, kontaktujte, prosím, projektový tým na adresu: fellneri@hotmail.com, (732154801), v blízké době budou zřízeny také webové stránky.

Máme zájem především o:

 • Spolupráci se SŠ (prezentace projektu pro nábor studentů; pronájem tělocvičny k nácviku - 2x-3x v době od ledna do června 2009)
 • Finanční podporu jakékoli výše (č. účtu 19-109 63 30 227/0100, var. symbol 99314451)
 • Záznamovou a projekční techniku a služby
  Tvorba AV materiálů a projekce na velké plátno)
 • Publicitu, služby
  (Tisk propagačních i vzdělávacích materiálů)
 • Kostýmy, pomůcky
  (trička, čepice, leginy, třásně....)
 • Personální výpomoc
  (administrativní síla, právní podpora)

1. informační leták možno stáhnout ZDE.